eebaby.net mutlu ve sağlıklı bebekler için anti kolik reflü yatak ve yastığı        TR | EN
Anasayfa | Ürünlerimiz | Videolar | Hakkımızda | İletişim | Sertifikalarımız

Merhaba,

e&e Baby ailesi olarak kendimizi biraz anlatalım.

Marka İsmimiz e&e oğullarımızdan geliyor. Efe Deniz, 12 yaşında ve kardeşi Egehan da henüz dört aylık.

2000 yılından itibaren bebek maması alanında uzmanlaşmış firmalarda ve medikal sektöründe satış ve pazarlama yöneticiliği yaptım. Kariyerimde en son basamak ise, uluslararası satış ve pazarlama yöneticiliği oldu. Uzun yıllar bu iş gereği Avrupa ve Ortadoğu’ya sık sık seyahatlerim oldu. Eşimin de aynı sektörde çalışması nedeniyle bazen günlerce evimizden ve oğlumuzdan uzak kaldığımız oluyordu. Bu yorucu ve stresli temponun getirisi ne oldu diye sorarsanız, hayatı kolaylaştırıcı çözümler yaratmak, kısıtlı vakitleri iyi değerlendirme yetisi kazanmak oldu diyebilirim.

İlk çocuğumuz Efe Deniz işte bu koşturmacanın içinde büyüdü. 11 yıl sonra ikinci çocuğumuzu beklerken, eşim de ben de yeniden başa saracak olmanın tatlı huzursuzluğunu yaşadık tabii. Kolay değil, 11 yıl sonra, gece ağlamaları, biberon ısıtmaları, aşı günleri, ne yedi ne yiyecek dertleri yeniden başlıyordu. Yeter ki sağlıklı olsun, hepsi gelip geçici deyip, ikinci bebeğin tadını çıkarmaya karar verdik. Ama bu arada, biraz önce bahsettiğim hayatımızı kolaylaştırmaya yönelik arayışlarımıza da hız verdik. Biraz garantici miyiz ne :-) .

İlk bebeklik döneminin en sıkıntılı durumu "nedensiz ağlama sendromu" diye de bilinen kolikti. Çevremizdeki yeni doğanların pek çoğu bu dertten muzdaripti. Biraz alan araştırması ile tecrübelerimizi birleştirerek, Tummy ve Anti-kolik reflü yatağının prototiplerini hazırladık. Öncelikle kendi bebeğimiz ve yakınlarımızın bebekleri ile deneyip, bebeklerin ihtiyaçlarına göre ürünlerimizi geliştirdik, mevcut ürünlerden farklı ve daha işlevsel olmasını sağladık. Patent başvurusunda bulunduk ve yayınlanmasının ardından ilk olarak internet üzerinden satışa sunduk.

Bir sonraki adım çok sevindiriciydi tabii. Türkiye’nin en büyük bebek ürünleri mağaza zinciri ile anlaşma yaparak ürünlerimizin tüm Türkiye de ulaşılabilir olmasını sağladık.

Kurduğumuz atölyemizde halen iki ürünümüzün üretim faaliyetlerini sürdürmekle birlikte, yeni ve yenilikçi ürünlerin araştırma ve geliştirmesine devam etmekteyiz.

Görüşleriniz, yorumlarınız bizim daha iyisini geliştirebilmemiz için çok değerlidir.

Hande Çapalar

...
Ürünlerimiz patentlidir ve içeriğimiz izinsiz kopyalanamaz.